Twee maal aandacht voor mest bij publieke omroep
Nieuwsuur
In een filmpje van vijf minuten vertelt melkveehouder Jos Verstraten over de grote praktische en emotionele gevolgen voor veehouders door de plotseling ontstane mestoverschotten door de afbouw van derogatie en andere beleidsmaatregelen; daarentegen stellen ecoloog Wim van de Putten (Wageningen Research) en Marjolein Demmers (directeur stichting Natuur en Milieu) dat de sector dit al lang had kunnen zien aankomen, en dat de huidige maatregelen veel eerder hadden moeten worden genomen.
Na de reportage volgt een vraaggesprek in de studio met voorzitter Ger Koopmans van LTO Nederland die onder andere aangeeft dat er in zijn ogen geen redelijke afwegingen zijn gemaakt tussen milieu- en natuurdoelen enerzijds en de gevolgen voor boeren en tuinders anderzijds.
Klik op het plaatje voor de uitzending van Nieuwsuur. Het is het eerste deel van het programma. Een artikel over de reportage vindt u via deze link.
EenVandaag
Eerder op de avond bracht EenVandaag een reportage met uitleg over kunstmestvervangers.
Arjan Prinsen laat zien hoe ze worden gemaakt door Groot Zevert Mestvergisting en op zijn eigen melkveebedrijf, en geeft uitleg over de waarde van RENURE voor de te telen gewassen.
Oscar Schoumans (Wageningen Research) legt uit waarom RENURE goed is voor zowel de landbouw als het milieu, en Europarlementariër Mohammed Chahim (PvdA) geeft aan het zeker te steunen, waar hij overigens aan toevoegt dat andere maatregelen in de veehouderij, inclusief krimp, onverminderd nodig blijven.
