CDM draagt 11 oplossingsrichtingen aan voor verlagen nitraatuitspoeling

De Commissie van Deskundigen Meststoffenwet (CDM) heeft een analyse uitgevoerd naar mogelijke oplossingsrichtingen voor gebieden waar de waterkwaliteitsdoelstellingen nog niet worden gehaald. In deze analyse zijn 11 mogelijke maatregelen onderzocht en beoordeeld in termen van effectiviteit, uitvoering en uitvoerbaarheid, verwachte acceptatie in de praktijk, en mogelijke fasering. Het gaat deels om aanpassingen in de  bouwplannen en daarnaast om bemestings- en teeltmaatregelen die getroffen kunnen worden.

Het ging om een verkennende studie. De CDM doet geen uitspraken over de manier waarop  maatregelen geïmplementeerd zouden moeten worden. Minister Schouten van LNV heeft het advies laten opstellen als opvolging van de maatregel uit het zesde actieprogramma Nitraatrichtlijn die is gericht op evaluatie van het stikstofgebruiksnormenstelsel. Op dit moment kan zij naar aanleiding het advies nog geen besluit nemen over een actualisatie van dit stelsel.


De minister wil het advies betrekken bij de totstandkoming van het zevende actieprogramma Nitraatrichtlijn waarover later dit jaar besluitvorming zal plaatsvinden door haar ambtsopvolger. In die besluitvorming zal een mogelijke actualisatie van het stikstofgebruiksnormenstelsel worden betrokken.

Downloaden via deze link: 'Analyse oplossingsrichtingen vermindering nitraatuitspoeling in zand- en lössgebieden

Bron: Ministerie van LNV, 13/04/2021
Publicatie: 16-04-2021