Webinar RENURE op 12 februari 2026
NCM organiseert op 12 februari om 13.30 uur een webinar over RENURE. Dit doen we in samenwerking met het ministerie van LVVN, RVO, NVWA, Stichting Mestafzetcontrole, Cumela, LTO Nederland en POV.
Onlangs is de toelating van RENURE definitief geworden, en dat is belangrijk en positief nieuws voor een circulaire en duurzame landbouw. RENURE stelt de landbouw in staat om tot een betere benutting van stikstof te komen, zo regionaal mogelijk en met lagere verliezen naar water en lucht. Het is duidelijk dat de potentie groot is, ook voor een betere balans op de mestmarkt, maar ook dat er nog veel werk aan de winkel is.
Webinar
Tijdens het webinar zullen we informatie geven over een aantal aspecten:
- Wat is RENURE en wat zijn de voorwaarden die door de Europese Commissie zijn bepaald? Door Nicky Kamminga van NCM.
- Hoe wordt RENURE in de Nederlandse mestwetgeving ingevoerd?
- Wat betekent dit voor producenten (veehouders of mestverwerkers)? Er zullen in eerste instantie twee mogelijkheden komen en beide worden toegelicht:
- Certificering via Renugarant, uitleg door de regelinghouder stichting Mestafzetcontrole.
- Registreren bij RVO, Mariah de Bruin van RVO geeft een toelichting.
- Voorwaarden voor de opslag, het transport en de aanwending van RENURE.
- Antwoord op andere veel gestelde vragen.
Het webinar zal worden opgenomen.
Wanneer: 12 februari 2026 van 13.30 tot ±14.30 uur.
Aanmelden kan via deze link.
Na aanmelding ontvangt u een dag voor het webinar een Teams-link.
Auteur: Jan Roefs
Bron: NCM
Publicatie: 23-01-2026